Про нас

Про нас

Ласкаво просимо!

До першої Київської школи індійського танцю «Сарасваті». Школа названа на честь прекрасної богині знань та мистецтв, подружжя бога Брахми — Сарасваті, яка вважається богинею всіх наук пов'язаних із творчістю. Вона створила мову санскрит та писемність деванагарі. Заступає музиці та поезії.

Школі «Сарасваті» 27 років. Творець,  директор та хореограф школи Олена Рижей —  випускниця Інституту музики та танцю  «Ганеша Натьялая» в Делі, Індія (гуру Олени Сароджа Вайдьянатхан). Засновник та голова правління Федерації індійського танцю в Україні та член правління Товариства «Україна–Індія».

Школа «Сарасваті» активний учасник усіх індійських подій в Україні та за її межами. Є одержувачем  гранту від індійського уряду понад 20 років. Школа «Сарасваті» має багату власну базу індійських костюмів та прикрас.  Переможець та лауреат  українських та міжнародних фестивалів та конкурсів.

Наша школа представляє різні напрямки індійського  танцю:

1. Мистецтво південно-індійського класичного танцю у стилі Бхаратанатьям,  це на мить ожилі фігурки танцівниць із барельєфів стародавніх храмів. Його можна читати як книгу, необхідно лише мати знання абетки танцю.

2. Унікальні народні танці різних штатів: Раджастхан, Пенджаб, Махараштра, Гуджарат… з їх неповторним колоритом.

3. Танці в стилі Боллівуд (з індійських кінофільмів), вражають своєю красою, багатством костюмів та емоціями. Пластика цих танців одночасно запальна та лірічна не залишить нікого байдужим.

Відповідно до ведичних текстів, танець догідний богам і самі боги були великими танцюристами. Творець танцю  бог Шива в образі Натараджі, який виконав свій Космічний танець. Тандава,  для створення Всесвіту.  Шива також був великим йогом, тому індійський танець вважається однією з форм йоги. А людина може досягти духовного визволення через   музики, співи та танцю.

Будь-хто може стати студентом нашої школи незалежно від віку, комплекції або фізичної підготовки. Ви поринете в атмосферу чарівного та граціозного індійського танцю, в якому кожен жест і рух заряджений дивовижною енергетикою, наповненою радістю до життя, любов'ю та красою. Поряд з цим індійський танець є активною формою йоги, а за складністю перевершує заняття йогою. Чергування швидких рухів та фаз повного спокою робить танець багаторівневим тренінгом для всього тіла. У процесі освоєння індійський танець розвиває гнучкість та витривалість, високу концентрацію уваги, почуття ритму та артистизм.

Ті, хто займаються в першій Київській школі індійського танцю «Сарасваті» беруть участь у танцювальних шоу. Беруть участь у Міжнародних фестивалях танцю у всьому світі. А також мають можливість продовжувати навчання в Індії зі стипендії індійського уряду.

Чекаємо на вас на наших заняттях!

   Олена Рижей

Школа Індійського Танцю "Сарасваті"